
Dragi preatini, dacă bine vă amintiți, n-au trecut decât 6 luni de la dezvăluirile nătărăilor și sătăniților judecători care au ales să se fluiere contra curentului, alde Laurențiu Beșu, Moroșanu, Panioglu și a turmei de hiene care doresc să muște din fecioara și nepângărită numită iustitia romena, care după cum știți, rupe tot, că se face un fel de control al iustitiei la termen, cam ca atunci când mergi la medic pentru un control general al sănătății, doar că, în cazul recorderilor de față și al nesimțitului de Beșu, termometrul pare că intră destul de adânc în anusul iustitiei, care nu dă semne că s-a însănătoșit, pentru că nici n-a dorit, nici n-a fost lăsată, leprele, paraziții și gândacii care într-o societate normală ar fi fost striviți demult, încă mai colcăie pe corpul ei, care duhnește a corupție generalizată de la o poștă și de zeci de ani!
În filmul dracilor puși deja la stâlpul infamiei de oficioasele de serviciu ale presei, alde răitaru tivi (salutăm cu reșpekt pe nenea Sebică Ghiță care bea o dunja rakija pe la Beograd) și nu pare că se întoarce pe meleagurile mioritice, notăm și noi cu scârba și dezgustul inerent cum nimic nu s-a schimbat în bine ci mai degrabă în rău, sintagma din lac în puț fiind extrem de nimerită, mai ales când tot mai maimuțăritul și păpușăritul frezat olimpic ia decizii nu doar ca apa de ploaie, care nu ajută nici pe unii dar nici pe alții, ci în mod clar ca părtinitoare, ajutând partea care calcă pe cap fluierători în besearica iustitiei, a societății și împotriva ekipei unsuroase.
Că veni vorba de fluierători în besearică, revine și preatinul nostru Laurențiu Beșu, care încă o dată nu se teme de nimeni și de nimic, acționând ca un veritabil kamikaze împins de principii și de o coloană vertebrală intactă, care trăznește în toate direcțiile, eviscerând tot ce-i iese în cale, de la duamna lia savonea eliberatoarea de violatori până la CAPistele cele de comitet, care de la pupitrul cimitirului iustitiei, cântă, acuză, scuipă și mai au și vreme să răspunde la telefoanele stăpânei, care, oameni buni, SUNĂ!!!
La toate acuzațiile și realitățile prezentate acum 6 luni, adunătura curată, uscată și veșnic neprihănită a declarat, după cum se vede la actualul control, că toate sunt la locul lor, tutto a posto cum ar zice napoletanii de pe lângă Vele, practic, nici usturoi n-au mâncat, nici gura nu le pute, într-un dans vesel și zâmbăreț al achitărilor celor mai siniștri și mai corupți dintre corupți și al sentințelor celor mai puturoase din câte s-au văzut în ultimul secol prin aceste părți, în condițiile în care notăm cu deosebită atenție și o părticică monarhistă a inegalabilului Carol al II-lea și inevitabilă epocă de tristă amintire, a comuniștilor!
Așa cum notează și fostul judecător, actual procuror (nu știm pentru cât timp), fricosul frezat olimpic (sau ticălosul, după ultimele acțiuni pesedizate), face o rareș-bogdăneală, în sensul în care cere tuturor cetățenilor să anunțe problemele din sistemul judiciar ca, mai apoi, să le dea foc și să se pișe cu stropi pe ele, după cum s-a și văzut, cu numirile cele mai sulfuroase de la structurile iustitiei romene, care, după cum vedeți, rupe tot în continuare, inclusiv capul fluierătorilor ca nesimțitul de Laurențiu Beșu (care este cercetat disciplinar) sau nesimțita și sătănita de judecătoare Raluca Moroșanu, căreia nu a putut să-i tacă gura, fiind atât de impertinentă încât a întrerupt ditamai CAPistele de la șădința de înfierare a dracilor și satanelor care și-au permis să acuze de orice inmaculada și sancta iustitia romena.
Ultima frază a răspopitului Laurențiu Beșu, care, în condiții normale ar fi trebuit bătută în piatră pe frontispiciul care duhnește a comunism împuțit al parlamentului încă plin de apucături dintre cele mai comuniste, ar trebui să răsune în capul gol al multor votanți care, pierzându-se în jocuri și circuri politice, dansează încă precum focile la orice cubuleț de zahăr aruncat de saltimbancii unsuroși ai politicii locale mai împuțite și mai găunoase ca niciodată.
Sursa foto.
Lasă un comentariu