Dragi preatini, după glorioasa noastră cuvântare pe tema etniilor și a rasismului de care suntem acuzați cu notorietate, iată că mai dăm de un caz, tot de la proștii de la americani, acești înapoiați care parcă nu mai ies din epocile demult apuse, trăind înadins cu greaua moștenire a sclaviei ca motiv pentru orice nelegiuire.

Ultima pleașcă sinistră, cazul criminalului karmelo anthony, acest băietan de cartier de culoare nu atât de atacabilă de către hoi-polloi-ul woke-ist, a dat cu cuțâtul într-un fellow student, ucigându-l aproape instantaneu, din cauză că victima, conform informațiilor de la proces, ar fi intrat într-un conflict verbal cu deja condamnatul cuțâtar criminal.

Descendentul sclavilor americani a făcut ce face orice om de bine, a pus mâna pe lamă și a împlântat-o nonșalant în pieptul albiciosului opressor, white-trash-ul care ia de la gura negrilor și dă totul albilor, răzbunându-și probabil strămoșii și având în minte întotdeauna greul vieții de sclav și persecutarea continuă a generațiilor anterioare.

După condamnarea cu două cifre, 3 și 5, adică de 35 de ani de închisoare pentru ilustrul urmaș al fratilui nostru jean calvin junior ăla, au sărit reprezentanții minorității de culoare să anunțe rasismul și scârnăvia albilor, găsind clasicele motive, ba că-i albă, ba că-i neagră, mai mult albă, în sensul că juriul american nu a avut nici un membru negru și alte tehnicalități, menite probabil să nu lase sentința destul de grea și de clară să cadă direct pe pământ și să scoată un sunet asurzitor pentru infectul criminal și, prin coliziune, pentru hoardele de colegi de comunitate care îi fac încă galerie și îi cântă nevinovăția, adunând mână de la mână fonduri de aproape un milion de dolărei pentru condamnat.

Și, după tot praful și zgomotul flocăielii rasiale americane, această râie căprească de care poporul american nu se va scăpa niciodată pare-se, rămâne întrebarea pe care am rădicat-o la fileu la precedenta epistolă, gata să fie lovită năprasnic: ești rasist dacă un negru ucide pe cineva?

Să zicem, prin absurd, că suntem cei mai mari rasiști de pe planetă, ne place să ne asumăm întotdeauna rolul prostului și victimei de serviciu, nu că ne-ar durea gura să facem exerciții de imaginație: ok, admitem că suntem rasiștii rasiștilor. Dar, dragi pretini de culoare, woke-iști, SJW-iști, BLM-iști și alți nătărăi și ticăloși de cel mai înalt grad, puteți admite că în acest caz reprezentantul comunității negrilor din america este criminalul și albul este mortul?

hăștaggângavi, hăștagticăloși, hăștagproștiiplanetei

Sursa foto.

Lasă un comentariu