
Dragi preatini, stăteam și noi și urmăream fanatismul, emulația, distracția, emoția, lacrămile și crizele din ultimele momente pe subiectul faimosului GTA VI, adică Grand Theft Auto numărul șase, acest șase sași în șase saci ai gamingului, care, ca și apocalipsa, tot e anunțat, dar nu mai apare.
Iată însă că înainte să apară jocul, apare posibilitatea de a-l pre-comanda, cel puțin în universul Micro$$oftului și al $ony-ului, lumea începând să facă haz de necaz și să se oripileze de prețurile de lobster de la terasele foarte cunoscute din South Miami Beach.
Tot în acest stil ne oripilăm și noi și stăm liniștiți pe fesele noastre de gameri moderați care nu umblă cu teancuri de bani pentru ultimele lansări în domeniu, preferând să mai tragem tare pe biblioteca și-așa stufoasă de titluri decențele care nu ne lasă cu Pikachu face după observarea prețurilor.
Așa că, salutând din mers pe frații noștri gameri mai bogați și mai cu mână largă de șeici și emiri dubaiezi, le urăm succes și spor la jocul care vine ca mâța-n sac, cu relativ multe necunoscute dar și cu deja anticipatele scârboase microtranzacții pe care le urâm din toate puterile, privind cu deosebită îngrijorare, ca vestitul Werner, evoluția jocului și eventualul succes, mai ales după vâlva și așteptarea cea istovitoare pentru neieșiții din casă vampiri ai displayului veșnic aprins.
Sursa foto.
Lasă un comentariu